ZABIEGI

Borowinowa w swojej ofercie posiada niezwykle szeroki wachlarz zabiegów. Co niezwykle istotne, znaczna część z nich dedykowana jest głównie Panom i tworzy naszą Strefę Męską. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami zabiegowymi naszego DaySpa.


Peeling chemiczny PEEL MISSION

Popularny zabieg złuszczający, szczególnie polecany, gdy skóra wymaga natychmiastowej rewitalizacji. Doskonały dla osób w każdym wieku. Pomaga zachować gładką i promienną cerę, ściąga pory, reguluje skórę, poprawia jej odcień i ujednolica kolor oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej.

Terapia Przeciwtrądzikowa
Linia ANTI ACNE bazuje na substancji aktywnej w postaci pochodnej kwasu salicylowego, która dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym przenika w głąb skóry, aż po mieszki włosowe, likwidując bakterie acne, odpowiedzialne za powstawanie wyprysków . Peel Mission Anti Acne efektywnie oczyszcza pory oraz reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy wygląd. Zabiegi Peel Mision linii ANTI ACNE to pożądane efekty w postaci:
-znacznej redukcji trądziku,
-skutecznego oczyszczenia zaskórników,
-spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych,
-rewitalizacji, ujędrnienia i nawilżenia skóry,
-zmniejszenia porów na skórze.

Terapia Odmładzająca, Przeciwzmarszczkowa
Linia ANTI AGE została stworzona, by zamazać znak czasu widoczny na naszej skórze. Za satysfakcjonujące efekty odmłodzenia skóry i poprawy jej wyglądu odpowiada, w przypadku tej serii, kwas glikolowy. Jako substancja aktywna przynosi szereg korzyści, takich jak m.in.: widoczne zmniejszenie zmarszczek, spłycenie blizn, poprawę elastyczności skóry. Zabiegi tej linii działają na skórę zdecydowanie regenerująco, oczyszczając ją, zmiękczając i wygładzając. Przyspieszają odnowę komórkową skóry, poprawiają jej kolor, a także regulują zaburzenia rogowacenia.

Terapia przeciw zaskórnikom ANTI COMEDO

Z kolei terapia przeciw zaskórnikom swój sukces oraz zadowolenie klientek zawdzięcza dobroczynnym właściwościom kwasu pirogronowego. Ma on niemałe zasługi - na poziomie naskórka walczy z zaskórnikami, rozjaśnia cerę, poprawia jej koloryt i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Natomiast na poziomie skóry właściwej pobudza produkcję kolagenu i elastyny - włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Ponadto kwas pirogronowy działa sebostatycznie, antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry, dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i zanieczyszczenia. Zabiegi z niniejszej serii rekomendowane są dla osób, którym doskwierają:
-zaskórniki,
-trądzik różowaty,
-łojotok,
-blizny potrądzikowe,
-hiperpigmentacje pozapalne,
-rogowacenie przymieszkowe,
-zmarszczki.

Terapia dla cery naczyniowej wrażliwej Aza Peel

Terapia do zadań specjalnych, dedykowana bardzo wymagającym klientom, mającym skórę problematyczną (np. z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, melasmę, skłonną do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych), naczyniową lub wrażliwą.
Oparta o wyjątkowe substancje aktywne o poczwórnej aktywności, które dodatkowo nie podrażniają skóry, lecz wykazują znakomite właściwości w poniższych zakresach:
-działanie przeciwzaskórnikowe,
-działanie przeciwbakteryjne,
-działanie przeciwzapalne,
-zdolność hamowania tyrozynazy, właściwości wybielające.

Terapia dla cery wymagającej LACTO

Wyjątkowa alternatywa dla zabiegów z użyciem tradycyjnie stosowanych kwasów AHA. Kwas laktobionowy to produkt nowej generacji! Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, ale jest zdecydowanie delikatniejszy, wykazuje działanie łagodzące i przeciwzapalne. Może być stosowany podczas i po zakończeniu leczenia retinoidami lub sterydami. Nie wykazuje także działania fototoksycznego, więc z powodzeniem może być stosowany przez cały rok. Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Znajduje on zastosowanie w pielęgnacji wielu wymagających rodzajów skór, m.in. ze stanami zapalnymi, w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym, łojotokowym zapaleniu skóry, skórze wrażliwej, z teleangiektazjami, z rumieniem. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.

Terapia przeciw przebarwieniom
W linii LIGHTENING rolę główną odgrywa kwas mlekowy. Zabiegi z jego użyciem przynoszą oczekiwane rezultaty, ciesząc oko obsłużonych gości. Konsekwentna terapia gwarantuje rozjaśnianie przebarwień, regenerację skóry z fotouszkodzeniami, spłycenie i wygładzenie zmarszczek, wzmocnienie i nawilżenie skóry, zmniejszenie produkcji sebum, redukcję zmian trądzikowych czy
spłycenie zmarszczek i blizn. Peelingi linii LIGHTENING można stosować jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej, ponieważ preparaty pielęgnują cebulki włosowe i oczyszczają mieszki oraz
likwidują bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Biorevitalizacja skóry
Peelingi Skin Revital stosowane są w lecie jako alternatywa do zabiegów serii Anti Age, Anti Acne, Lightening. Ich dobroczynne w skutkach właściwości zawdzięczają naturalnemu składnikowi o niesamowitym działaniu, tj. kwasowi migdałowemu. Dzięki niemu wykazują działanie antybakteryjne,
odkażające i oczyszczające. Ponadto zabiegi powodują spłycenie drobnych zmarszczek, poprawiają fakturę skóry, wpływają na redukcję trądziku. Co ważne w lecie, to fakt, że zmniejszają melasmę i uszkodzenia posłoneczne, nie powodują podrażnienia skóry i nie uwrażliwiają na słońce, a więc pozwalają się w pełni cieszyć zdrową cerą!

Darsonwalizacja

To zabieg kosmetyczny wykorzystujący prądy wielkiej częstotliwości (300-500 kHz) w celu dezynfekcji skóry. Podczas zabiegu wytwarza się ozon, który działa na skórę oczyszczająco i bakteriobójczo. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu starzeniu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Zabieg darsonwalizacji jest zazwyczaj stosowany jako uzupełnienie innych zabiegów. Najczęściej wykorzystywany jest do tzw. „uspokojenia skóry” po zabiegach mocno oczyszczających lub po nakłuciach skóry. Procedura jest całkowicie bezbolesna i spełnia również funkcje relaksujące. Prąd ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny.

Przeciwwskazania do darsonwalizacji:
– ciąża
– nadciśnienie
– obrzęki
– choroby serca
– uszkodzenia i rany na skórze
– stany zapalne
– gorączka
– astma
– implanty metalowe