KULTURA SAUNOWANIA

Saunarium Borowinowa
Saunarium Borowinowa to bezkompromisowy orędownik poprawnej kultury saunowania.

Uważamy, że rozwijanie kultury saunowania to proces. Wciąż udoskonalany wzorzec, do którego dążą tylko wybrane obiekty w Polsce, z lepszym lub gorszym skutkiem. Wiemy, że oznacza on ciągły wysiłek i edukację na rzecz rozwoju kultury saunowania w naszym kraju.

Z pełnym przekonaniem chcemy propagować odpowiednie - pożądane oraz akceptowalne - postawy i zachowania w obiektach saunowych, które tworzą autentyczną kulturę saunowania. Świadomi tej misji, zwracamy uwagę na podstawowe elementy, takie jak:

- nie używanie strojów kąpielowych w strefie saunowej - z uwagi na zasady właściwego nagrzewania ciała oraz higienę osobistą
- zachowywanie ciszy - w poszanowaniu potrzeby wypoczynku i relaksu innych osób (wyjątek mogą stanowić seanse saunowe, w czasie których saunamistrz inicjuje konwersacje)
- stosowanie reguły 'całe ciało na ręczniku' - czyli nie dotykanie żadnym nagim fragmentem ciała siedzisk
- korzystanie z kąpieli pod prysznicem przed wejściem do sauny oraz tuż po wyjściu z niej; kąpiele przed i po dotyczą także korzystania z niecek basenowych

Odrębną kwestię stanowią zasady poprawnego saunowania, których stosowanie przyczynia się do osiągnięcia jak największych zdrowotnych korzyści z naparzania. Składają się one na cykl, który winien być powtórzony przynajmniej 3 razy:

1. Przed wejściem do sauny bierzemy prysznic. Następnie wycieramy się do sucha.
2. Do sauny wchodzimy bez obuwia.
3. W saunie suchej siedzimy lub leżymy całym ciałem na ręczniku (stopy również)
4. W łaźni parowej nie korzystamy z ręczników. Siedzisko spłukujemy przed i po skorzystaniu.
5. Po wyjściu z sauny bierzemy prysznic, najpierw obmywamy ciało letnią wodą, by usunąć pot oraz toksyny, następnie spłukujemy zimną wodą, która zamyka pory.
6. Schładzamy całe ciało, począwszy od miejsc najbardziej oddalonych od serca.
7. Wypoczywamy co najmniej tyle czasu, ile byliśmy w saunie.

Mamy nadzieję, że nasi goście razem z nami będą współtworzyć proces osiągania jak najwyższej kultury saunowania.

Jeżeli, jako nasz klient, uważasz, że coś powinniśmy udoskonalić – napisz do nas!