SAUNY I ŁAŹNIE

Z dala od zgiełku miasta, w prestiżowym apartamentowcu Borowinowa2, powstało miejsce stworzone z wieloletniej pasji. Z aspiracji do tworzenia najwyższego standardu saunowania, Saunarium Borowinowa to ostoja nieskrępowanego relaksu w największym krakowskim ośrodku saunowym.
Restauracja z 60 osobową salą, ogromna sauna eventowa, najgorętsza sauna w Krakowie, czy Wielka Łaźnia to instrumenty które komponują borowinową melodię.

Event Sauna

Temperatura: 85°- 95°
Wilgotność: 5% - 15%
Czas przebywania: 10 - 12 min.

Prawdopodobnie największa sauna w Krakowie. Wykonana z wysokiej klasy drewna, gwarantuje sporo swobodnej przestrzeni dla korzystających.

Dużo miejsca dla saunamistrza, centralne umieszczenie pieca i trzypiętrowe ławy sprawiają, że Event Sauna to idealna sauna sucha przygotowana do prowadzenia seansów saunowych.

Biosauna

Temperatura: 50°- 60°
Wilgotność 30% - 40%
Czas przebywania: 10 - 15 min.

To delikatna, aromaterapeutyczna sauna, w której jednorazowy czas przebywania może być dłuższy niż w tradycyjnej saunie fińskiej. W tym pomieszczeniu temperatura powietrza jest nieco niższa niż w pozostałych saunach, a wilgotność nieco podwyższona.

Smocza Jama

Temperatura: 100°-115°
Wilgotność: 5% -15%
Czas przebywania: 6 – 10 min.

To najgorętsza sauna w Krakowie. Piec tej sauny, niczym buchający gorącem smok, rozgrzewa swoją jamę czyniąc z niej najcieplejszą saunę Borowinowej. W Smoczej Jamie temperatura sięga nawet 115 stopni, dlatego zalecany jest krótszy czas korzystania. Szczególną ostrożność radzimy zachować w bliskim kontakcie ze Smokiem!

Wielka Łaźnia

Temperatura: 40°- 55°
Wilgotność: 85% - 95%
Czas przebywania: 5 - 15 min.

Ta przestronna łaźnia parowa to idealne miejsce na oczyszczenie skóry, spokojny relaks i inhalację naszych dróg oddechowych. Borowinowa Wielka Łaźnia to niewątpliwie największa łaźnia z dostępnych w Krakowie.
Łaźnia Błotna Rhasoul

Łaźnia Błotna Rhasoul

Temperatura: 40°- 55°
Wilgotność: 85% - 95%
Czas przebywania: 5 - 15 min.

Łaźnia Błotna Rhasoul to prawdziwa perła Borowinowej. Miejsce jest bowiem szczególne z powodu swojej wielozadaniowości. W trakcie codziennego funkcjonowania łaźnia, poza tradycyjną aromaterapią, inhaluje nasz organizm roztworem z naturalnej soli alpejskiej włączanej przy pomocy przycisku zamontowanego we wnętrzu łaźni.

Wysokogórska sól została zdeponowana przed milionami lat, na skutek wyschnięcia oceanu. W związku z tym jest całkowicie wolna od współczesnych zanieczyszczeń, nie wymaga oczyszczania i nie zawiera dodatków chemicznych.

Dzięki inhalacji solnej nie tylko relaksujemy się i uodporniamy, ale również wdychamy cenne pierwiastki jak jod, wapń, sód, chlor, potas. Szczególnie polecane dla osób z niedoczynnością tarczycy i nieżytami dróg oddechowych.

Ponadto łaźnia może funkcjonować również jako Tepidarium z podgrzewanym stołem świetnie nadające się do prowadzenie licznych zabiegów dla naszego ciała i ducha. Dodatkowa aromaterapia w trakcie zabiegu z pewnością uczyni go zupełnie unikalnym w stosunku do tradycyjnych masaży.