Saunarium

Sauna jako zabieg relaksacyjny znana jest od setek lat. Od dawna wiadomo, że jej wpływ ma działanie uzdrawiające i łagodzące wszelkie objawy chorób. Saunarium Borowinowa to specjalne miejsce dla osób odwiedzających Kraków, dla których sauna może okazać się dobrą odskocznią w trakcie pobytu, jak również dla osób mieszkających w okolicy, pragnących wyrwać się od zgiełku miasta.

Wiemy, jak wiele korzyści niesie za sobą seans w saunie i według nas jest to jeden z najbardziej przyjemnych sposobów, żeby oczyścić nasz organizm. Można bardzo długo wymieniać plusy płynące z regularnego korzystania z sauny. Z pewnością do tych najważniejszych należy wzrost odporności i zbawienny wpływ na skórę. Intensywne pocenie się w saunie przez jedną godzinę usuwa z organizmu tyle zbędnych substancji ile normalnie nasz organizm usuwa przez całą dobę! Niewątpliwie jest to bardzo relaksujący zabieg, który poza niewymiernymi korzyściami dla zdrowia uspokaja ciało i niezwykle odpręża. Polecany jest przede wszystkim osobom które skarżą się na bóle stawów, bóle korzonkowe, nieżyty zatok czy żołądka, a także cierpią na zaburzenia snu.

Najlepsze efekty przynosi intensywna zmiana temperatury z bardzo wysokiej na niską, co przyspiesza regenerację organizmu, a także pozwala obniżyć napięcie mięśniowe. Pobudzenie krwiobiegu usprawnia przemianę materii oraz powoduje lepsze ukrwienie naszej skóry. Z pewnością to dobra wiadomość dla osób dbających o sylwetkę lub walczących z cellulitem.
W dzisiejszym zabieganym świecie warto dbać o regularny relaks dla ciała i umysłu. Będąc w Krakowie warto skorzystać z oferowanych u nas zabiegów, szczególnie zaś sauna może być świetnym pomysłem na spędzenie relaksującego popołudnia. W Saunarium Borowinowa można wypocząć w saunie suchej, parowej lub błotnej, czy też oddać swoje ciało w ręce wykwalifikowanych masażystów. Każdy znajdzie coś dla siebie, zależnie od osobistych preferencji.